Критика власти

Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Право собствености

"Адресат помер ...".

"Адресат помер ...".

Київська газета „Сільські вісті” 21 вересня 2000 року. № 105 (17017).

Газета захисту інтересів селян України.

   Лист-відповідь від Уповноваженого з прав людини харків'янці Л. Малініній повернувся до Києва із сумною поміткою: «Адресат помер». Стара так і не дочекалася своїх заощаджень, які накопичувала багато десятиліть і які враз повністю знецінилися. Пенсіонерка Л. Малініна змушена була доживати свої останні роки у жахливій бідності, адже жалюгідної пенсії не вистачає навіть на нормальне харчування, не кажучи вже про ліки. Тих знецінених заощаджень не вистачає навіть на пристойне поховання.

   СЕРЕД численної пошти, яка щодня надходить на адресу Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової, все більше тривожних листів, автори яких — вкладники Ощадбанку — скаржаться, що держава зухвало і безкарно їх пограбувала, що вони не доживуть до того часу, коли їм повернуть їхні заощадження. Є листи індивідуальні, та більше колективних, із сотнями підписів.

   Мешканець Криму, учасник Великої Вітчизняної війни Абдула Ібраїмов пише: «Повертаючись із сестрами на історичну батьківщину з Узбекистану, куди в 44-у було депортовано кримських татар, ми продали два будинки та два гаражі з машинами. Гроші поклали до Кримського відділення Ощадбанку. А зараз на те, що лишилося від проданих машин та будинків, не купити і дві хлібини». Як до останньої надії, звертається старий воїн до українського омбудсмана з проханням захистити його конституційне право на власність.

   На негайне втручання у ситуацію сподіваються і 219 харків'ян, що підписалися під листом-заявою, та 608 мелітопольців, які об'єдналися у товариство ошуканих „радянських власників” і теж чекають від Уповноваженого захисту, а від держави — повернення заощаджень, накопичуваних ними протягом усього життя.

   Заявники вважають, що покращити становище ошуканих вкладників, повернути людям їхні заощадження все-таки можливо. Досить лише виконати укази президентів незалежної України — Л. Кравчука від 22.03.91 р. та Л. Кучми від 24.11.94 р. про індексацію заощаджень з урахуванням інфляції та економічних змін, що відбулися в країні. Вони стверджують, що ці укази були проігноровані Нацбанком України, внаслідок чого лише «радянські вкладники» з Мелітополя, за їхніми власними підрахунками, «були пограбовані на 10 мільярдів доларів США».

   Понад двісті вкладників Харківщини, від імені яких до Уповноваженого з прав людини звернувся Володимир Справедпивцев, точно цифри своїх збитків не називають. Але грунтовно, з посиланням на конкретні урядові документи доводять, що їхні заощадження в Ощадбанку, після введення в дію Закону «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України» були піддані незаконній конфіскації без рішення суду. Крім того, переведення, згідно з цим законом, їхніх вкладів на так звані компенсаційні рахунки, звідки їх тепер можуть отримати не повністю, а частково, лише ті, кому за вісімдесят років, — встановлює дискримінацію вкладників за віком та розміром вкладу, чим порушується конституційне право громадян України вільно володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю.

   Звертаючись до Уповноваженого, люди, серед яких більшість старих і хворих, просять захистити їх конституційне право на повернення своїх заощаджень, для чого наполягати на відміні постанов Кабінету міністрів № № 825, 1556 та 817 відповідно за 1998, 99-й та 2000 роки або порушити перед Конституційним судом питання про невідповідність цих постанов Конституції України.

   ЗО червня 2000 року Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила до Конституційного суду подання щодо невідповідності Закону України «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян» Конституції нашої держави, тобто фактично про повернення громадянам їх заощаджень.

   «Ми схвалюємо і підтримуємо ініціативу Уповноваженого з прав людини Н. Карпачової із зверненням до Конституційного суду України про повернення особистих заощаджень громадянам», — пишуть у листі до газети «Крымская правда» голови первинних організацій ветеранів Сакського району Автономної Республіки Крим. У своїх зверненнях громадяни висловлюють сподівання, що Конституційний суд не зволікатиме з розглядом питання, до якого сьогодні прикута увага не лише українців, але і Європейського співтовариства.

Павло КУНЕНКО.



Категория: Право собствености | Добавил: vladimir (12.12.2011)
Просмотров: 757 | Рейтинг: 3.0/4
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: